Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Jojo

cz. 1. Początek | cz. 2. Nabiał | cz. 3. Woda | cz. 4. Jadłospis | cz. 5. Jadłospis 2 | cz. 6. Jojo

Dieta proteinowa cz.6

Ok, ostatni artykuł :)

Moja dieta jest 75% proteinowa.

Czysta dieta proteinowa nie uwzględnia posiłków typu "sałatka z owoców" lub "sałatka warzywna" i jest na dłuższą metę nudna i ciężka. organizm szybko zrzuca kilogramy na początku jej trwania, potem trzeba ją utrwalić. Ja ją sobie zmodyfikowałem i to na mnie działa tak samo dobrze. Mogę jeść w ten sposób do końca życia. Jeżeli ktoś chciałby zrzucić jeszcze więcej kilogramów, to musi poczytać na temat diet proteinowych dokładnie i stosować się do zaleceń. Moja dieta jest w 75% dietą proteinową. Potrafię na niej dużo schudnąć bez efektu jojo.

Należy pamiętać, że trzeba dużo pić. Wskazane jest używanie ostrych przypraw, tj. chilli, czosnek, oregano, bazylia (np. do ryb), poprawiają one metabolizm i motywują organizm do spalania. Jeżeli ktoś zdecyduje się na tę czystą proteinowkę, pamiętajcie o witaminach (centrum 1 raz dziennie); ja osobiście nie mam czasu, żeby jeszcze to pamiętać :) Przygotowanie posiłków jest trochę czasochłonne, zwłaszcza dla osób, które pracują. Proponuję przygotowywać na zaś :) w wolnych chwilach.

Dietkę najlepiej stosować do momentu, kiedy będziemy zadowoleni z utraty masy.

Ja się uparłem i będę ją stosował do końca czerwca.

Jak nie mieć efektu jojo???? Jak wrócimy do normalności po np. 3 tygodniach stosowania, polecam raz w tygodniu jeść tylko białko. Wówczas nie dostaniecie efektu jojo, chyba że ktoś zaraz pójdzie na kebaby, pizzę, i piwo, i cukierki. Mam nadzieję, że każdy coś tam wie o jedzeniu i jest roztropny.

Efekty tej diety są zdumiewające. 6-7 posiłków dziennie i się chudnie :)

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów :) Dziś po 5 dniu ważę 113 przy 192 cm wzrostu. Jeszcze 13 kg :) i zacznę utrwalać.

Proszę o komentarze i pytania na dreamcatcher@poczta.onet.pl

Acha... Nie zapominajmy w tworzeniu posiłków o owocach morza :) Bardzo smaczne i zdrowe :) Prznajmiej 1 na tydzień zjedzmy tę tłustą rybę typu losos lub halibut ze względu na ten cholesterol i kwasy omega 3.

Przejdź do: cz. 1. Poczatek