Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Woda

cz. 1. Początek | cz. 2. Nabiał | cz. 3. Woda | cz. 4. Jadłospis | cz. 5. Jadłospis 2 | cz. 6. Jojo

Dieta proteinowa cz.3

Witam. Dla sprostowania tematu, chciałbym napisać, że nie jestem żadnym dietetykiem i nie znam się na tym. W swoim życiu jednak próbowałem wszystkiego, zup kapuścianych, diet czysto tłustych itp. Nic nie działa lepiej, jak dieta proteinowa! Piszę ten blog z myslą o innych i przedstawiam w nim sposób na zrzucenie paręnaście kilo bez efektu jojo. Bazuję tylko na własnych doświadczeniach, zaczerpniętych z książek i z tego, co mi powiedziano na siłowni i takie tam. Uwzględniam w tej diecie weglowodany, ponieważ dają one witaminy. Wolę dodac trochę owoców, niż łykać tabletki z witaminami co 2 dzień. Nie musicie czytać dalej, możecie zawsze iść do dietetyka i zapłacić lub kupić jakąś książkę i sami eksperymentować. Lub poczytać i z tym, co tutaj natworzę, jeść chociaż przez tydzień i zobaczycie, że schudniecie.

Ok. Sprawy formalne mam już za sobą. :)

W tym artykule napiszę, co jest ważne w tej diecie. Jednym słowem WODA!!!!!

Ogólnie zasada jest taka, że trzeba pić minimum 1,5 l wody.

Dlaczego picie wody w tej diecie jest ważne? Dlatego, że w momencie, gdy przyjmujemy dużo białka, które długo się trawi, organizm zaczyna wytwarzać mocznik, który jest toksyczny i trzeba go wypłukiwać. Czysta woda mineralna, bądź lekko mineralizowana spełnia się w tym zadaniu, o ile wypijemy jej nie mniej niż 1,5 litra na dzień. Możemy ją pić pod każdą postacią, herbatki (mogą być ziołowe, pobudzające metabolizm), lemoniadki z cytryny i pomaranczów itp. Bez cukrów rzecz jasna :)

Zdaję sobie sprawę, że każdy będzie ulegał pokusie skosztowania czegoś słodkiego, ale niech liczy się z tym, że jak coś takiego zje, to po zawodach. Dla nieprzeciętnych łasuchów polecam wodę zmieszaną z miodem lub 1 pasek gorzkiej czekolady. Ale to już w skrajnościach!!! Węgle w postaci słodyczy nie są nam potrzebne do życia, bo organizm sam potrafi produkować glukozę :)

Dlaczego dietka proteinowa się sprawdza?

To działa na takiej zasadzie. . . Białka składają się z rozgałęzionych polipeptydów, te z kolei składają się z aminokwasów. Żeby strawić takie białko, organizm potrzebuje sporo energii na rozbicie tego na czynniki pierwsze :) Energię może dostać w postaci tłuszczów, jak i węglowodanów. Jeżeli nie dostarczamy mu węgli i tłuszczów do strawienia białek, wówczas organizm pobiera energię z tkanki tłuszczowej :) i o to nam chodzi. Dlatego w tej diecie unikajmy tłuszczy i węgli do maksimum. A osoby, które nie radzą sobie z całkowitym odstawieniem tych składników, niech bazują na mojej lekko zmodyfikowanej diecie proteinowej...:)

Następny artykuł, to następny jadłospis :)

Przejdź do: cz. 4. Jadłospis