Nowości...


Koktajl proteinowy

Podczas diety protal warto spożywać koktajl proteinowy. Mimo tego, że zdania na temat jego skuteczności (i konieczności stosowania) są podzielone, na pewno picie go nie zaszkodzi.

Składniki:

  • 5 łyżek płatków owsianych
  • 3 szklanki mleka
  • jogurt naturalny
  • truskawki, jagody lub maliny
  • pół kostki półtłustego twarogu
  • 3 łyżeczki odtłuszczonego mleka w proszku

Przygotowanie koktajlu polega zmiksowaniu wszystkich składników razem. Jego zwolennicy uważają, że pierwszą porcję pije się rano, po śniadaniu, a drugą dwie godziny później.

Zobacz też...

Siemie lniane - jest również dobre na odchudzanie. Ponadto siemie lniane wpływa korzystnie na nasz organizm, kondycję, urodę.

Aktywność fizyczna na diecie białkowej

Wiele osób przystępujących do kolejnej diety niejako już na starcie zakłada, że ich wysiłki znowu zakończą się niepowodzeniem. Brak wiary we własne możliwości nie jest przy tym wcale zachowaniem kokieteryjnym, osoby, które się odchudzają zdają sobie bowiem świetnie sprawę z tego, czego obawiają się najbardziej. Skuteczna dieta zakłada przede wszystkim rezygnację z tych posiłków, które nie niosą za sobą zbyt dużej wartości odżywczej, przyczyniają się do wzrostu tkanki tłuszczowej, a przy tym nie zaspakajają wcale głodu, o jej powodzeniu przesądza jednak nie tylko to, czy wprowadzamy w życie nowy reżim żywieniowy. Nie mniej istotna wydaje się w jej kontekście aktywność fizyczna i to właśnie konieczność wykonywania kolejnych ćwiczeń potrafi skutecznie zniechęcić osoby z nadwagą do podejmowania kolejnych prób zrzucenia nadmiaru kilogramów.

Niestety, osoby otyłe nie mogą liczyć na to, że dieta Dukana zwolni je od obowiązku dbania o kondycję. Francuski lekarz również uważa, że o ciało należy dbać, a aktywność fizyczna ma sens przede wszystkim wówczas, gdy odznacza się systematycznością. Na tym jednak kończą się złe wieści, okazuje się bowiem, że forma aktywności, jaką proponuje nam Pierre Dukan jest jak najbardziej do zaakceptowania i to nawet wówczas, gdy jesteśmy osobami bardzo otyłymi. Twórca nowoczesnej diety proteinowej nie wysyła nas na siłownię i nie nalega, abyśmy zaczęli trenować sporty ekstremalne. Nie uważa również, by spędzanie całego tygodnia w basenie było warunkiem niezbędnym do tego, aby schudnąć.

Zdając sobie sprawę z tego, że niektóre formy aktywności fizycznej mogą być dość krępujące dla osób starszych lub wyjątkowo otyłych, Dukan zachęca nas przede wszystkim do chodzenia. Spacery prowadzone w szybkim, ale nie wyczerpującym tempie również nie musza ciągnąć się godzinami, jeżeli więc jesteśmy w stanie poświęcić w ciągu dnia choćby dwadzieścia minut na energiczny marsz, możemy być z siebie dumni. Taka forma aktywności fizycznej jest wyjątkowo przyjemna, nie skupia na nas uwagi otoczenia, a do tego nie forsuje stawów i kolan, dzięki czemu jest przystępna nawet dla osób zmagających się z dość poważnymi problemami ze zdrowiem. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że wiele osób, które odchudzały się wykorzystując w tym celu dietę białkową, nieoczekiwanie dla samych siebie odkryło, że spacery mogą być wyjątkowo atrakcyjną formą odpoczynku pozwalając na chwilę relaksu i oderwania się od rzeczywistości.